585.
VALASKÁ DUBOVÁ

 

DOM PRE MILOVNÍKOV PRÍRODY A ZDRAVÉHO ŠTÝLU.

 

Ponúkame NA PREDAJ trojpodlažný zateplený dom s garážou sa nachádza na  1206 m2 veľkom  neoplotenom pozemku v obci Valaská Dubová.  Dom je na  najvyššom bode obce, 700 m nad morom, s prekrásnym výhľadom na údolie s obcou a protiľahlú časť Chočského pohoria.

Za domom sú už len lúky a civilizáciou nedotknutý les 1136 m vysokého vrchu Veľkého sokola.

Cez obec vedie najkratšia  turistická prístupová cesta na najvyšší vrchol Chočského pohoria  Veľký Choč  vysoký 1611 m. Veľký Choč navštevujú  ročne tisícky turistov hlavne pre jeho kruhový výhľad.

 

 K nehnuteľnosti vedie novovybudovaná asfaltová cesta.

Dom je dispozične riešený ako zariadenie na rôzne ozdravné akcie – má 3 WC, dve kúpelky s možnosťou dostavby sáun v prízemí. Pozemok umožňuje vytvorenie rozsiahleho parkoviska.

 

Všetky okná sú plastové.

 

Prízemie je vykurované novými krbovými kachľami Nivela (Haas+Sohn) o regulovateľnom výkone 5 – 15,3 kW, ktoré vyhrievajú radiátormi  veľkú izbu,  kúpelku, WC a kuchyňu . Sú napojené na  bojler v kúpeľni.  Na prvom poschodí je  v južnej izbe je ďalšia  krbová pec  a v podkroví ďalší bojler na teplu vodu.

Nová prístavba pred domom bola plánovaná ako čakáreň v zdravotníckom zariadení. Súčasťou prístavby je garáž. Nová  drevená konštrukcia garáže bola zhotovovaná spolu s drevenou konštrukciou na terase domu. Terasa poskytuje absolútnu intimitu.

Strecha domu  je pokrytá hliníkovými taškami, garáž plechom.

Dom má

-vlastnú vodomernú šachtu pre odber pitnej vody z obecných zdrojov,

- novovybudovanú prípojku na odber elektriny v rozvodnej skrini pri ceste.

Vnútorná kanalizácia je napojená na trativod a odvedená do okolitého terénu (v obci nie je zatiaľ kanalizácia).

DISPOZIČNÉ RIEŠENIE:

Dom má dva vchody (možnosť vytvorenia dvoch obytných častí?), jeden z ulice, vedúci do prvého poschodia a druhý zo záhrady, do prízemnej časti

PRÍZEMIE

Vstup do budovy zo záhrady (južná strana domu) je z krytej terasy (18 m2), do chodby so šatníkom(5,2 m2), kde po pravej strane je vstup do priestorov kotolne a pivničných priestorov pod garážou  ( 11,4 + 35 m2) , vrátane malej letnej kuchyne s prístupom z verandy. V strede domu je malá hala (10,6 m2) so vstupmi do dvoch izieb na západnej strane domu (24 a 14 m2), kúpeľne s vaňou  a bojlerom(3,5 m2)a WC (1,9 m2), kuchyne, na severnej strane domu,  kuchyňou so špajzou ( (11,2 m2)  a schodiskom na východnej strane. Vo väčšej izbe (24 m2) sú krbové kachle Nivala, vyhrievajúce prízemie. Kachle boli zabudované pred necelými dvoma rokmi a kapacitou by stačili vyhriať aj izby 1. poschodia.

1.     POSCHODIE

Na prvé poschodie je vstup z ulice, cez vstupnú izbu so šatníkom a výhľadom na záhradu. Paralelne je garáž s prístupom z domu. Nasleduje  komora (3,8 m2) a južná izba s výhľadom na záhradu (16,8 m2). Z južnej izby je vstup do haly (10,6m)odtiaľ sú vstupy do západných izieb (24 m2 a 14 m2) ktoré majú vstupy na balkón  (12 m2), kúpeľni s vaňou (3,5 m2) a WC (1,9), kuchyne  (11,1 m2), a schodište.

 PODKROVIE - TELOCVIĆŇA

Schodiskom sa dostaneme do priestoru podkrovia s plochou 70 m2 vrátane schodiska. Z miestnosti je výstup na krytu terasu (4,56 m2) s pekným výhľadom na západ. V podkroví sa nachádza aj miestnosť umyvárne s WC a  zabudovaným bojlerom. Podlaha podkrovia je pokrytá plávajúcou podlahou, umyváreň kamennou dlažbou. Miestnosť je vhodná na spoločenské rekreačné aktivity, cvičenie, tanec, koncert a pod.  Má zabudovanú cvičebnú stenu.  

 

Nehnuteľnosť je ku dnešnému dňu voľná, bez tiarch, pripravená na predaj! Pre viac informácií a v prípade záujmu o obhliadku neváhajte kontaktovať nášho konateľa, ktorý rád sprostredkuje obhliadku.

 

poslať ponuku priateľovi vytlačiť ponuku kontaktovať RK /
navrhnúť cenu
Predaj
130.000,-EUR
KONTAKTUJTE
MAKLÉRA
maklér
Veselovský Martin
+421 911 611 084
veselovskymartin@vasarealitka.com
DETAILNÉ VYHĽADÁVANIE NEHNUTEĽNOSTÍ
lokalita
druh
TOP PONUKA
Vitajte u nás!   Naša adresa: VAŠA REALITKA s.r.o., Podhora 47, 034 01 Ružomberok, tel/fax: +421 911 611 084, 0948 687 227
?>